Kayıt İşlemleri

Ege Üniversitesinde eğitim;  her eğitim-öğretim yılı Üniversite Senatosunun belirleyeceği tarihte başlar. Bir eğitim-öğretim yılı, güz ve bahar yarıyılı olmak üzere iki yarıyıldan oluşur. Bir yarıyıl (final sınavları dahil) 16 haftadır. 

Ege Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, her yıl ilan edilen tarihler arasında isterlerse e-devlet üzerinden (rapor vb belge istenen programlar hariç), isterlerse Üniversitemizdeki kayıt merkezinden Üniversitemize kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Ege Üniversitesine giriş ve kayıtlarla ilgili her türlü işlem, Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın işbirliği ile yapılır. 

Üniversitemiz  öğrencileri, her dönem başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında Ege Üniversitesi Eğitim-Öğretim Yönetmeliğine göre ders seçimlerini yaparak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. Öğrencilerin, kayıt yenileme tarihlerinde  öğrenim ücretlerini/ katkı paylarını, Halk Bankası’nın Ege Üniversitesi Kampus Şubesi hesaplarına öğrenci numarası belirterek yatırdıktan sonra,  kimlik.ege.edu.tr adresinden kendi şifreleri ile giriş yaparak ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.